Témata

Co je káva Drip it?

Mletá káva jednotlivě balená do filtrovacích sáčků určená na přípravu překapávané kávy přímo do hrnku.

Jakou kávu do filtrů dáváte?

V každém filtru je 10g namleté výběrové zrnkové kávy, kterou odebíráme ze dvou pražíren. Jedna se nachází v Maroku a spolupracujeme s ní od samotného počátku, tedy 3 roky. Je to pražírna se silnou tradicí a velmi blízkým vztahem k pěstitelům kávy. Kávu nakupujeme také v Česku ve fairtradové pražírně v Kostelci nad Labem.

Jak je káva ve filtrech čerstvá?

Kávu meleme dva dny po upražení a hned ji balíme do filtrů. Každý filtr je ve stejnou chvíli zabalen do sáčku, který je naplněn dusíkem. To zabraňuje oxidaci kávy, která si díky tomu uchová své aroma a pestrou chuť. Udržujeme malé zásoby a pražíme častěji, abychom kávu neměli příliš dlouho na skladě.

Čím se liší od instantní kávy?

Instantní káva je kávový koncentrát, který při výrobě různými procesy dostává podobu granulátu. Zjednodušeně řečeno, je to káva, která již jednou byla uvařena. Často se pro její výrobu používají levná, méně kvalitní kávová zrna. Káva Drip it je výběrová zrnková káva, namletá do filtrů, kterou si připravujete do šálku sami, začerstva.

Kolik káv si připravím z jednoho filtru?

Z jednoho filtru si připravíte jednu kávu o objemu 160 – 200ml.

Sedí filtr na různé velikosti hrnků?

Filtr drží na většině velikostí hrnků. Na těch větších je potřeba kotvy filtru zahnout. Na hrncích s příliš velkým průměrem (>10cm) filtr nemusí držet.

Jak káva Drip it chutná?

Káva Drip it má chutí nejblíže ke kávám připraveným ve frenchpressu nebo v dripperu. Káva nevzniká pod tlakem, ale přirozenou extrakcí. Takový způsob přípravy dává velký prostor jednotlivým druhům kávy pro to, aby se zvýraznilo, čím jsou výjimečné. Překapávaná káva je chuťově bohatá a výrazná, a přitom není příliš těžká.

Jakou má káva Drip it trvanlivost?

Na sáčcích uvádíme trvanlivost 1 rok. Po tuto dobu garantujeme její nezávadnost. Nejlepší zážitek z ní budete mít během prvních tří měsíců. Poté se zejména vůně kávy může měnit.

Nabízíte také kávu bez kofeinu?

Ano. Najdete ji v naší nabídce.

Kde si kávu Drip it mohu koupit?

Naši kávu si můžete koupit přímo na těchto stránkách, v našem e-shopu.

Proč ji nenabízíte v kamenných obchodech?

Věříme, že v dnešní době spousta lidí rádo nakupuje na internetu. Proto jsme se v první řadě soustředili na to, abychom vám naši kávu co nejpohodlněji naservírovali v našem e-shopu. Naše představy nás vedou k tomu, že jednou vyrazíme do ulic s vlastním konceptem kavárny, kde se s vámi budeme moci vidět osobně.

Jak poznám, že má objednávka proběhla v pořádku?

Jakmile svou objednávku dokončíte, obdržíte od nás email s potvrzením o úspěšném dokončení objednávky. Zprávu vám odesíláme také ve chvíli, kdy svou objednávku zaplatíte, a v momentě jejího odeslání.

Mohu si objednat zboží, které není skladem?

Ano můžete. Takové zboží ale nedokážeme doručit do slíbených tří dnů. Vždy se ale dozvíte, kdy vámi zakoupené zboží dorazí do vašich rukou.

Proč si u vás mám založit účet?

Pokud se pro naši kávu plánujete vracet častěji, ušetří vám založení účtu vypisování adresy a dalších údajů. Po registraci si vaše údaje bezpečně uložíme. Registrací získáte také přehled všech svých objednávek a můžete je jedním kliknutím opakovat.

Jaké jsou možnosti platby?

Zaplatit u nás můžete platebními kartami VISA a Mastercard, převodem na bankovní účet. Využít můžete také dobírku. Za platbu dobírkou zaplatíte 30 Kč. Právě tolik nám za tuto službu účtují dopravci.

Jaké jsou možnosti dopravy?

Pro dopravu vašeho zboží k vám využíváme služeb Zásilkovny, České pošty nebo DPD.

Kolik mě doprava bude stát?

Většinu způsobů doprav nabízíme bezplatně. Podívejte se do tabulky.

 DopravaDobírkaDodání
ZásilkovnaZdarma+30 Kč2 pracovní dny
Česká poštaZdarma+30 Kč2 pracovní dny
DPDZdarma+30 Kč2 pracovní dny
Zásilkovna Slovensko+45 Kčpouze onlinenejpozději do 5 dnů

Doručíte mi balíček do zahraničí?

Ano. Prosím, dejte nám o tom vědět před tím, než si zboží objednáte. Pro dopravu do zahraničí je k dispozici spoustu variant. Liší se v ceně i v úrovni služeb. Zásilky do zahraničí mohou podléhat také celnímu řízení.

Za jak dlouho dorazí můj balíček?

Zaplacené balíčky, nebo balíčky s platbou Na dobírku, odesíláme hned následují den po přijetí platby. Do vašich rukou tak dorazí nejpozději do tří pracovních dnů.

Co se stane s balíčkem, když nebudu doma?

Pokud vás doručovatel doma nezastihne, nechám vám oznámení o balíčku uloženém na nejbližší poště.

Co mám dělat, když balíček nedorazí do slíbeného termínu?

Napište nám a my balíček vypátráme. Pokud bude naše pátrání složitější, pošleme vám nové zboží a s doručovatelem si to vyřídíme sami.

Mohu zakoupené zboží vrátit?

V Drip it děláme vše pro to, abyste s námi měli tu nejlepší zkušenost. Chceme, abyste z naší kávy a dalších produktů, i našeho přístupu k vám, měli radost. Když se někde něco zadrhne, můžete se na nás spolehnout, postavíme se tomu čelem.

Pokud k vám káva nebo jiné zboží dorazilo v poškozeném balení nebo jsme vám zaslali něco jiného, než jste si objednali, anebo jste si svou objednávku rozmysleli, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám vrátíme peníze nebo vám pošleme nové zboží. Pokud jste naši kávu nakoupili poprvé, garantujeme vám vrácení peněz i v případě, že jste kávu ochutnali a nebyla pro vás tou pravou.

Co znamená „ochutnali“ a jak vrácení probíhá?

  • připravili jste si 2 kávy z celé objednávky
  • napíšete nám zprávu na adresu info@dripit.cz
  • my se s vámi dohodneme na způsobu vrácení zboží a peněz

Zapomněl/a jsem heslo!

Když zapomenete své heslo, stačí kliknout na odkaz Přihlášení v pravém horním rohu stránky. Vyskočí na vás okno, kde na vás bude, kromě kolonek pro přihlašovací údaje, čekat odkaz Zapomněl/a jsem své heslo. Jakmile na něj kliknete, poprosíme vás o emailovou adresu. Na ni vám pošleme nové heslo.