Seznamte se s námi a našim příběhem

Drip it jsme my dva, Jirka a Tomáš. Oba máme rádi kvalitní kávu. A ne vždy jsme si ji mohli dopřát. Proto jsme přemýšleli, jak to změnit. A výsledek můžete sami vyzkoušet. Tahle káva nám tak chutná, že jsme se rozhodli podělit se o ní i s vámi.

S Drip it jsme začali, když …

Náš příběh se začal psát ve chvíli, kdy jsme se potkali v nové práci. O kávu jsme se ale začali zajímat v době, kdy jsme pracovali v kavárnách. Tomáš pracoval 5 let na pozici Coffee Mastera v londýnském Starbucksu. To v praxi znamenalo, že proškolil téměř všechny zaměstnance v 80 kavárnách v celé bristké metropoli. Jirka byl 2 roky vedoucím kavárny v řetězci coffeeheaven, kde se staral o trénink baristů a spokojenost hostů.
V nové práci jste nás zpočátku často našli ve firemní kuchyňce, kde jsme ládovali naše french pressy čerstvou kávou. Později naše práce začala být hodně o cestování. Každý den jsme trávili s notebookem přes rameno a přejížděním z místa na místo po celé republice. French pressy upadly v zapomnění hluboko ve skřínce. Pro kávu jsme začali chodit do kaváren. To nám ale docela slušně provětrávalo peněženky. Téměř všude byl po ruce instant. Jeho snadná a rychlá připrava nám přišla super, ale byli jsme už natolik rozmazleni kvalitní a čerstvou kávou, že se nám takový kompromis dělat nechtělo. Proto jsme přemýšleli o řešení, jak výhody obojího spojit dohromady.
Objevili jsme ho v Japonsku. Originální filtry plněné mletou kávou, nás naprosto nadchly. Našli jsme jejich výrobce, domluvili si Skype hovor a poprosili o pár vzorků, abychom kávu mohli ochutnat. Za pár dní káva dorazila. Při rozbalování balíčku jsme se culili zvědavostí. Přípravou kávy jsme se nesmírně bavili. Po prvním napití jsme se na sebe podívali s výrazem “To je ono”. Přesně tohle jsme hledali. Z Japonska nám takových balíčků později dorazilo více. Původně jsme si kávou zpříjemňovali služební cesty a hodinové meetingy. V roce 2014 jsme ji poprvé představili vám.

Věříme, že pomáhat druhým patří ke každému úspěšnému podnikání

Podporujeme myšlení, že úspěšné podnikání má být založeno na opravdové pomoci druhým. Proto se snažíme dělat vše tak, aby naše produkty přinášely lidem radost a byly opravdovým řešením jejich přání a problémů. A nejen to. Od samotného začátku se účastníme řady dobročinných akcí a již třetím rokem pravidelně podporujeme Helppes centrum výcviku asistenčních psů pro postižené v pražském Motole.

Zjistěte více o pomoci Helppes